21 بهمن‌ماه در گذر تاریخ

21 بهمن‌ماه در گذر تاریخ

21 بهمن 1281        

سیدمصطفی موسوی، پدر امام خمینی به شهادت رسید. (علی‌اکبر رنجبر ‌کرمانی، روزشمار زندگی امام خمینی، مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی، ص 3)

 

21 بهمن 1302        

آیت‌الله سیدحسن مدرس در نامه‌ای به رئیس مجلس چهارم، مؤتمن‌الملک، تصریح کرد از حضور در مراسم افتتاحیه مجلس پنجم، خودداری خواهد کرد. (روزشمار تاریخ معاصر ایران، ج 3، مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی، ص 574)

 

21 بهمن 1323        

آیت‌الله‌العظمی سیدحسین طباطبائی بروجردی از شهر بروجرد وارد قم شد و به درخواست علما، در این شهر اقامت گزید. (ویکی‌شیعه، مدخل سیدحسین طباطبائی بروجردی)

 

21 بهمن 1347        

به دنبال چاپ فتوای امام خمینی در مورد مجاز بودن پرداخت زکات به مبارزین فلسطینی در روزنامه «النور» عراق، رئیس ساواک ایران، دولت عراق را به خاطر آزاد گذاردن امام خمینی در اقداماتش، مورد نکوهش قرار داد. (هفت‌هزار روز تاریخ ایران و انقلاب اسلامی، ج 1، ص 353)

 

21 بهمن 1357        

پیام تبریک آیت‌الله شریعتمداری به مهندس بازرگان در پی انتخاب ایشان به نخست‌وزیری. (روزشمار انقلاب اسلامی در قم، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، صص 233-234)

 

21 بهمن 1357        

امام خمینی در پیامی، حمله لشکر گارد به نیروی هوایی را محکوم کرده و در این مورد، چنین گفتند: من با آنکه هنوز دستور جهاد مقدس نداده‌ام و نیز مایلم تا مسالمت، حفظ و قضایا موافق آرای ملت و موازین قانون عمل شود، لکن نمی‌توانم تحمل این وحشیگری‌ها را بکنم و اخطار می‌کنم که اگر دست از این برادرکشی برندارند و لشکر گارد به محل خودش برنگردد و از طرف مقامات ارتشی از این تعدیات جلوگیری نشود، تصمیم آخر خود را به امید خدا می‌گیرم و مسئولیت آن با متجاسرین و متجاوزین است. (صحیفه امام خمینی، ج 6، ص 121)

 

21 بهمن 1388        

حجت‌الاسلام محمدرضا فاکر، عضو مجلس خبرگان رهبری، دار فانی را وداع گفت. (ویکی‌شیعه)


روزشمار 21 بهمن حوزه علمیه روحانیت
هم‌رسانی

مطالب مرتبط
نظر شما